Hakkımızda

Otuz yılı aşkın süredir şahıs şirketi veya çözüm ortaklığı işbirlikleriyle faal olduğumuz sinema alanında bir süre önce Selma Dijital Medya Yapım ve Yayıncılık Anonim Şirketi adı altında kurumsallaştık. Şimdi tüm hizmetlerimize kurumsal çatımız, yapımız  üzerinden devam ediyoruz.  Kurumsal kimliğimiz ve yapımızla birlikte faaliyet alanlarımızı çeşitlendirdik, dijital yapımlar ve yayınlar olarak genişlettik. Geleneksel güçlü sanat anlayışımızı, dijitalleşen teknolojik alt yapılar ve evrenselleşen konu zenginliğiyle birleştirdik.

Bir aile işletmesi olarak yıllarca tanıtım, eğitim, belgesel, reklam, TV filmleri ve sinema filmleri üreterek 30 yıllık uluslararası sektör tecrübesi edindik. Bir filmin  A’dan  Z’ye her aşamasını bizzat gerçekleştirdik. Hayalleri görülür, duyulur bir filme dönüştürdük.  Ya kendi hayallerimizin peşinden koşup bağımsız sinema eserleri ürettik ya da bu alanda, talep üzerine müşterilerimize hizmet verdik.

Şimdi ise daha evvel karşılaşmadığımız dost, akraba yakınlığı bağlarımız olduğuna inandığımız siz;  milyonlarca insanın sıcak yüreğine dokunmayı, orada kendimize bir yer bulmayı umut ederek karşınıza çıkıyoruz.

Özgür düşünce yapısının ürettiği zengin ticari meta ve sanat eserlerinin evrensel ilgi alanı olduğuna ruhumuzla inanıyoruz.  Bu nedenle orijinal fikirlerin evrensel dolaşımına, yayılımına değer veriyoruz. Yaklaşık 20 yıllık bir ön hazırlık, tecrübe brikimi sonunda oluşturduğumuz proje programımızı evrensel ihtiyaçların, beklentilerin önüne koyuyoruz.

Programımızı yapımcı, senarist, yönetmen, oyuncu, kurgucu, uygulayıcı yapımcı, görüntü yönetmeni, menajer, ses mühendisi, koordinatör, pazarlama gibi temel uygulamalara hâkim kadromuzla başarıyla yürütüyoruz. Bu ekip güven duyulan, aile ve aidiyet ilkelerini benimsemiş 19 kişilik çekirdek bir yapıdır. Şimdi bu ekibin genişletilme zamanının geldiğine inanıyoruz. Bu nedenle 81 il ve bu illere bağlı  ilçelerimizde  temsilcilikler ve irtibat noktaları için kolları sıvadık. Hizmetlerimizi bu temsilcilikler üzerinden yayarak, yerelden genele genişleyen bir fikir zenginliği potası oluşturabilmeyi ümit ediyoruz.

Dijital gelişimin etkileri doğrultusunda dünya ticaretinde ürün ve tüketici  davranış değişim – gelişimini dikkate alıyoruz. Konuları evrensel çerçevede ele alıyor, kararlarımızı uzun süren gözlemler sonunda veriyoruz. Bir çok hizmeti öz kaynaklarımız ve özgün ekibimizle doğrudan üretebiliyoruz.

Fikirlerimiz ve eserlerimizle, günümüzde “bir tık dünya” olarak düşündüğümüz, internetin sunduğu olanaklarla dünya ticaretinde yer edinmeyi hedefliyoruz.

Tüm çalışmalarımızı, insanlar arası bağı oluşturan farklı fikir çeşitliliklerinin gelişmesine, zenginleşmesine adıyoruz.

Her nerede olursanız olun, sizlere ulaşabildiğimiz için çok bahtiyar ve vakit ayırarak bu yazıyı ilgiyle okuduğunuz için de size minnettarız. Eserlerimizin içeriğiyle daha iyi yaşanabilir bir dünya ve mutlu dünya insanlığının faydalandığı kültür malzemeleri ürettiğimize inanıyoruz. Bunların, sizlerle akıllarda kalmasını diliyoruz.

Evrensel insan hak ve özgürlüklerinin sürekliliği için, “ Bağımsızlık, özgür hayallerin ve hür fikirlerin hammaddesidir” diyoruz.

Selma ÇELEBİ
Selma Dijital Medya Yapım ve Yayıncılık A. Ş.
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür